Opäť sme dali košom lukémii

(23.09.2018)

Medzinárodný deň chronickej myelocytovej leukémie sme si pripomnenuli podujatím pod názvom "Daj košom leukémii". Aktívnym pohybom - hádzaním na basketbalový, diskutovaním, či prostým počúvaním informácií a príbehov o CML, vyjadrilo množstvo ľudí podporu pacientom s CML na Slovensku.

Občianske združenie CML life organizuje akcie na podporu povedomia o CML už od roku 2011. Druhý roční podujatia "Daj košom leukémii", úspešne nadviazal na ten premiérový a naším stanoviskom v OC Avion v Bratislave sa premleli stovky ľudí. Mnohí z nich neváhali a svoju podporu pacientom s CML aj aktívne vyjadrili hádzaním na basketbalový kôš a dali tak obrazne leukémii košom. Zodpovednej moderátorskej úlohy sa počas piatich hodín výborne ujal Gregor Mareš. Jeho veľmi pohotový výkon Gregor ešte vylepšil, výbornou prípravou na tému CML. Klobúk dolu! Podporiť nás prišli aj mediálne známe tváre ako herečky Kristína Svarinská a  Janka Kovalčíková, herec Ján Jackuliak, moderátorka Rádia Expres Oli Ďžupinková, či speváčka kapely Mafia Corner Stefi Šalátová.

Návštevníci si mali možnosť zmerať svoje sily v súťaži v hádzaní trestných hodov na čas, či si vychutnať basketbalové exhibície slovenských freestylistov z tímu Martina Leca Hands Up Crew a ďalšie hry pre deti aj dospelých. Podujatia sa okrem pacientov zo združenia CML life zúčastnili aj odborníci z Kliniky hematológie a transfuziológie LF UK, SZU a UNB, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Bratislave.

Akciu ako hlavný reklamný partner finančne podporila spoločnosť Novartis v rámci projektu "Záleží nám na pacientoch".

Ďakujeme!