Zapojte sa do celosvetového prieskumu CML

(25.09.2012)

Pacientské organizácie po celom svete vyzývajú pacientov s CML aby sa aktívne zapojili do celosvetového prieskumu o dodržiavaní liečby CML.

Nadácia Leukemia Patient Advocates oznámila spustenie druhej fázy medzinárodného prieskumu zameraného na dodržiavanie liečby CML.

Cieľom tohto dôležitého prieskumu, ktorý stavia na hodnotnom pohľade do vnútra problematiky vďaka pilotnej verzii z minulého roka, je lepšie pochopiť  prístup pacientov k dodržiavaniu liečebnej disciplíny pri užívaní liekov na CML. Výsledky prieskumu pomôžu ako pacientom, tak aj lekárom zlepšiť dodržiavanie liečby a zároveň vyvinúť účinné nástroje, ktoré k tomu pomôžu.

Druhú fázu prieskumu vyvinula pracovná skupina 8 pacientov s diagnózou CML a 2 experti z Európskych krajín.

Prieskum  má 12 jazykových mutácií: anglickú, španielsku, nemeckú, francúzsku, taliansku, portugalskú, fínsku, holandskú, českú, hebrejskú, poľskú a ruskú.

Anonymita a dôvernosť poskytnutých údajov je zaručená,  čo znamená, že žiaden z výsledkov nemôže byť priradený ku konkrétnemu pacientovi. Účastník prieskumu musí byť pacient s CML užívajúci liečbu niektorým z liekov na báze TKI a musí mať viac ako 18 rokov.

 

PROSÍME ZAPOJTE SA!

Link na online prieskum:

 http://survey.euro.confirmit.com/wix/p929997428.aspx